پس از سه روز ازسوی رئیس ستاد انتخابات کردستان صورت گرفت؛
اعلام نتیجه قطعی انتخابات حوزه سنندج، دیواندره و کامیاران
سنندج ــ رییس ستاد انتخابات استان کردستان با اعلام قطعی نتایج انتخابات حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران، گفت: انتخابات این حوزه به مرحله دوم کشیده شد.
به گزارش خبرنگار کردپرس، ایرج حسن زاده شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران، با اعلام نفرات اول تا چهارم حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران، گفت:" سید احسن علوی" با 36 هزار و 950 رای،" محمد الله مرادی" با 33 هزار و 202 رای،" سید مهدی فرشادان" با 32 هزار و 395 رای و" سالار مرادی" با 29 هزار و 677 رای به ترتیب در جایگاه اول تا چهارم قرار گرفتند.
وی، گفت: براساس ماده 2 قانون انتخابات کشور از مجموع 21 کاندیدای این حوزه هیچ کدام نتوانستند یک چهارم آرا را کسب کنند و از این رو انتخابات در حوزه انتخابیه سنندج،دیواندره و کامیاران به مرحله دوم کشیده شد.
وی کل آرای ماخوذه صحیح و باطله حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران را 212 هزار و 212 رای اعلام کرد و با اشاره به اینکه زمان برگزاری انتخابات مرحله دوم توسط وزارت کشور اعلام می شود، افزود: براساس قانون، انتخابات دور دوم باید ظرف یک ماه بعد از اعلام نتایج قطعی دور اول و تایید آن توسط شورای نگهبان و وزارت کشور برگزار شود.
رییس ستاد انتخابات استان کردستان با عذرخواهی از مردم حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران در تاخیر اعلام نتایج انتخابات این حوزه، گفت: این تاخیر به دلیل انتقال دیرهنگام 18 صندوق باقی مانده در منطقه کوهستانی سارال دیواندره بود.

کد مطلب: 23488  |  تاريخ: ۱۳۹۰/۱۲/۱۵  |  ساعت: ۲۰ : ۱۸

FaceBook   Twitter   Delicious   Digg   Buzz   Google Bookmarks   ˜áæÈ  
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:
نظرات ارسال شده
امکانات