هافینگتون پست:
آیا عراق رئیس جمهور زن خواهد داشت
آمریکا- هافینگتون پست آمریکا در یادداشتی به قلم مایکل روبین با بررسی جوانب مختلف شخصیتی، سیاسی و اجتماعی همسر جلال طالبانی از امکان انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور بعدی عراق سخن گفته است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، مایکل روبین به نقل از پزشکان ایرانی، جلال طالبانی و منابع عراقی نوشته است: اگرچه وضعیت سلامت جلال طالبانی ممکن است ثابت بماند اما ممکن است بهبودی کامل پیدا نکند و یا شاید زندگی وی به دستگاههای پزشکی متکی باشد.

این نویسنده در یادداشت خود هیرو ابراهیم احمد، همسر جلال طالبانی را با توجه به نفوذ و قدرت زیادی که وی در اتحادیه میهنی کردستان دارد یکی از گزینه های احتمالی برای تصدی پست ریاست جمهوری عراق پس از جلال طالبانی معرفی کرده است.

به نوشته مایکل روبین، بسیاری از غربیها به سبب هوش و استقلال هیرو خان، مجذوب وی هستند و قدرت وی تنها به ازدواج وی با جلال طالبانی منحصر نیست بلکه شخصیتی مستقل و هوشمند دارد.

از جمله مزیتهای هیرو خان نیز این است که وی فرزند ابراهیم احمد، نویسنده نامدار کُرد است که به گفته روبین جدایی وی (ابراهیم احمد) از پدر مسعود بارزانی منجر به تاسیس حزب اتحادیه میهنی کردستان شد و وی بانوی اول حزب نیز هست.

البته از نظر مایکل روبین، هیروخان روی دیگری هم دارد که از وی تاجری بی رحم ساخته است که از موقعیت خود و دور زدن قانون برای کنار زدن رقبا و رسیدن به موفقیتهای تجاری استفاده می کند.

به نظر این نویسنده وقتی هیرو خان در اوج است خصوصیات خوب شخصیتی جلال طالبانی را دارد اما وقتی نیست روی تاریک خود را نشان می دهد.

روبین در ادامه می نویسد: براساس توافق پارتی و اتحادیه میهنی پست رئیس جمهور عراق نه تنها باید کُرد باشد بلکه باید از حزب اتحادیه میهنی انتخاب شود.

اکنون کوسرت رسول شخصیت محبوب داخلی حزب گزینه جانشینی طالبانی در اتحادیه میهنی است و شخصیت محبوب برهم صالح در خارج نیز جانشین دبیر کلی اتحادیه میهنی است و تنها هیروخان که قدرتمندترین عضو اتحادیه میهنی است باقی می ماند.

این نویسنده در نهایت درباره اینکه هیروخان، رئیس جمهور عراق شود مطمئن نیست اما انتخاب سمبولیک یک زن به عنوان رئیس جمهور عراق را مثبت می داند.

کد مطلب: 37022  |  تاريخ: ۱۳۹۱/۱۰/۴  |  ساعت: ۲۳ : ۱۲

FaceBook   Twitter   Delicious   Digg   Buzz   Google Bookmarks   ˜áæÈ  
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:
نظرات ارسال شده
آخرین اخبار
تجمع اعتراض‌آمیز صدها کُرد سوری در مرز اقلیم کردستان عراق
دعوت از شش بازیکن کرمانشاهی به تیم ملی فوتبال
کمبود نقدینگی مهم‌ترین مشکل واحدهای اقتصادی آذربایجان غربی است
دریافت سه قسط از 8 قسط توافق ژنو
فعالیت مجدد پنجره واحد سرمایه‌گذاری در کردستان
سومین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی در ایلام برگزار می‌شود
اجرای توافق نفتی نیچروان بارزانی و اثیل نجیفی در استان نینوای عراق
احتمال حذف اتحادیه میهنی در دولت جدید اقلیم کردستان عراق
تسهیل صدور مجوز برای سایت‌های خبری آذربایجان غربی
جشنواره داستان کوتاه دهلران با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد
رزمایش اقتدار «3» مرزبانان ایرانی در قصر شیرین کرمانشاه
پیش‌بینی 72 ساعت آینده سازمان هواشناسی کشور از منطقه غرب پنجشنبه 28/01/93
هیمن شاعری بزرگ که خیری از شاعری ندید
مرگ 41 نفر بر اثر غرق شدگی و گاز گرفتگی در استان کردستان
برگزاری نخستین جشنواره بهبودیافتگان و سازمان‌های مردم نهاد کردستان/ ساماندهی معتادان متجاهر در سطح شهرها
امکانات