هافینگتون پست:
آیا عراق رئیس جمهور زن خواهد داشت
آمریکا- هافینگتون پست آمریکا در یادداشتی به قلم مایکل روبین با بررسی جوانب مختلف شخصیتی، سیاسی و اجتماعی همسر جلال طالبانی از امکان انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور بعدی عراق سخن گفته است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، مایکل روبین به نقل از پزشکان ایرانی، جلال طالبانی و منابع عراقی نوشته است: اگرچه وضعیت سلامت جلال طالبانی ممکن است ثابت بماند اما ممکن است بهبودی کامل پیدا نکند و یا شاید زندگی وی به دستگاههای پزشکی متکی باشد.

این نویسنده در یادداشت خود هیرو ابراهیم احمد، همسر جلال طالبانی را با توجه به نفوذ و قدرت زیادی که وی در اتحادیه میهنی کردستان دارد یکی از گزینه های احتمالی برای تصدی پست ریاست جمهوری عراق پس از جلال طالبانی معرفی کرده است.

به نوشته مایکل روبین، بسیاری از غربیها به سبب هوش و استقلال هیرو خان، مجذوب وی هستند و قدرت وی تنها به ازدواج وی با جلال طالبانی منحصر نیست بلکه شخصیتی مستقل و هوشمند دارد.

از جمله مزیتهای هیرو خان نیز این است که وی فرزند ابراهیم احمد، نویسنده نامدار کُرد است که به گفته روبین جدایی وی (ابراهیم احمد) از پدر مسعود بارزانی منجر به تاسیس حزب اتحادیه میهنی کردستان شد و وی بانوی اول حزب نیز هست.

البته از نظر مایکل روبین، هیروخان روی دیگری هم دارد که از وی تاجری بی رحم ساخته است که از موقعیت خود و دور زدن قانون برای کنار زدن رقبا و رسیدن به موفقیتهای تجاری استفاده می کند.

به نظر این نویسنده وقتی هیرو خان در اوج است خصوصیات خوب شخصیتی جلال طالبانی را دارد اما وقتی نیست روی تاریک خود را نشان می دهد.

روبین در ادامه می نویسد: براساس توافق پارتی و اتحادیه میهنی پست رئیس جمهور عراق نه تنها باید کُرد باشد بلکه باید از حزب اتحادیه میهنی انتخاب شود.

اکنون کوسرت رسول شخصیت محبوب داخلی حزب گزینه جانشینی طالبانی در اتحادیه میهنی است و شخصیت محبوب برهم صالح در خارج نیز جانشین دبیر کلی اتحادیه میهنی است و تنها هیروخان که قدرتمندترین عضو اتحادیه میهنی است باقی می ماند.

این نویسنده در نهایت درباره اینکه هیروخان، رئیس جمهور عراق شود مطمئن نیست اما انتخاب سمبولیک یک زن به عنوان رئیس جمهور عراق را مثبت می داند.

کد مطلب: 37022  |  تاريخ: ۱۳۹۱/۱۰/۴  |  ساعت: ۲۳ : ۱۲

FaceBook   Twitter   Delicious   Digg   Buzz   Google Bookmarks   ˜áæÈ  
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:
نظرات ارسال شده
آخرین اخبار
کاردار ترکیه به وزارت امور خارجه فراخوانده شد
نیچروان بارزانی: امنیت مناطق آزادشده‌ از اشغال داعش را تأمین می‌کنیم
هشدارمدیریت بحران کشور درباره بارش شدید باران در آذربایجان غربی و کردستان
عمارت تکیه بیگلربیگی کرمانشاه، شاهکاری از دوره قاجار ها
از دهیار درزیان مریوان به عنوان دهیار نمونه کشوری تجلیل شد
اسکان بیش از 106 هزار نفر روز مهمان طی 9 روز از تعطیلات نوروزی در کردستان
حضور بسکتبالیست نوجوان ایلامی در تیم ملی بکستبال
مخالفت عراق با تشکیل نیروی مشترک عربی بدون برخی ضمانت ها
مناطق تاریخی، گردشگری و طبیعت بکر کردستان از نگاه دوربین
دو بوکسور کردستانی به دور نخست انتخابی تیم ملی بوکس دعوت شدند
انتقاد مسعود بارزانی از کمک محدود نظامی آمریکا به کُردها
حمایت اتحادیه‌ میهنی کردستان از انتخابات شهرداری‌های کانتون جزیره‌ در شمال سوریه‌
جمع آوری بیش از 435 متکدی از سطح شهر سنندج/ متکدیانی با بیش از 500 میلیون موجودی
زلزله شهرستان سرپل ذهاب در استان کرمانشاه را لرزاند
مرز تمرچین-پیرانشهر در نوروز امسال کمترین تردد را به خود دید
امکانات