هافینگتون پست:
آیا عراق رئیس جمهور زن خواهد داشت
آمریکا- هافینگتون پست آمریکا در یادداشتی به قلم مایکل روبین با بررسی جوانب مختلف شخصیتی، سیاسی و اجتماعی همسر جلال طالبانی از امکان انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور بعدی عراق سخن گفته است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، مایکل روبین به نقل از پزشکان ایرانی، جلال طالبانی و منابع عراقی نوشته است: اگرچه وضعیت سلامت جلال طالبانی ممکن است ثابت بماند اما ممکن است بهبودی کامل پیدا نکند و یا شاید زندگی وی به دستگاههای پزشکی متکی باشد.

این نویسنده در یادداشت خود هیرو ابراهیم احمد، همسر جلال طالبانی را با توجه به نفوذ و قدرت زیادی که وی در اتحادیه میهنی کردستان دارد یکی از گزینه های احتمالی برای تصدی پست ریاست جمهوری عراق پس از جلال طالبانی معرفی کرده است.

به نوشته مایکل روبین، بسیاری از غربیها به سبب هوش و استقلال هیرو خان، مجذوب وی هستند و قدرت وی تنها به ازدواج وی با جلال طالبانی منحصر نیست بلکه شخصیتی مستقل و هوشمند دارد.

از جمله مزیتهای هیرو خان نیز این است که وی فرزند ابراهیم احمد، نویسنده نامدار کُرد است که به گفته روبین جدایی وی (ابراهیم احمد) از پدر مسعود بارزانی منجر به تاسیس حزب اتحادیه میهنی کردستان شد و وی بانوی اول حزب نیز هست.

البته از نظر مایکل روبین، هیروخان روی دیگری هم دارد که از وی تاجری بی رحم ساخته است که از موقعیت خود و دور زدن قانون برای کنار زدن رقبا و رسیدن به موفقیتهای تجاری استفاده می کند.

به نظر این نویسنده وقتی هیرو خان در اوج است خصوصیات خوب شخصیتی جلال طالبانی را دارد اما وقتی نیست روی تاریک خود را نشان می دهد.

روبین در ادامه می نویسد: براساس توافق پارتی و اتحادیه میهنی پست رئیس جمهور عراق نه تنها باید کُرد باشد بلکه باید از حزب اتحادیه میهنی انتخاب شود.

اکنون کوسرت رسول شخصیت محبوب داخلی حزب گزینه جانشینی طالبانی در اتحادیه میهنی است و شخصیت محبوب برهم صالح در خارج نیز جانشین دبیر کلی اتحادیه میهنی است و تنها هیروخان که قدرتمندترین عضو اتحادیه میهنی است باقی می ماند.

این نویسنده در نهایت درباره اینکه هیروخان، رئیس جمهور عراق شود مطمئن نیست اما انتخاب سمبولیک یک زن به عنوان رئیس جمهور عراق را مثبت می داند.

کد مطلب: 37022  |  تاريخ: ۱۳۹۱/۱۰/۴  |  ساعت: ۲۳ : ۱۲

FaceBook   Twitter   Delicious   Digg   Buzz   Google Bookmarks   ˜áæÈ  
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:
نظرات ارسال شده
آخرین اخبار
بازتعریف مفهوم ناسیونالیزم درمورد کُردهای عراق
شاهد تبعیض در حق کردستانی ها هستیم
جنگلهای کردستان زیر تیغ تخریب سودجویان / اختلاف کشاورزان کردستانی با منابع طبیعی
بسته جدید امنیتی، به نفع کردهای ترکیه است
نقش نیروهای پیشمرگ در عملیات آزادسازی صلاح‌الدین از اشغال داعش
پیشروی‌های ارتش در صلاح‌الدین به‌مثابه پایان دادن به حضور داعش در عراق است
احتمال اخراج 18 نماینده مجلس عراق بر اساس حکم دادگاه فدرال
پایبندی بغداد و اربیل به‌ اجرای قانون بودجه 2015 عراق
نامه گلایه آمیز عکاس برنده مدال طلای جشنواره جهانی اسلونی به شورای شهر بوکان
رنج بیماران کلیوی در استان کرمانشاه
کسب دو مدال طلا حاصل تلاش مچ اندازان کردستانی در رقابت های کشوری
ارسال بیش از 60 اثر به دبیرخانه جشنواره منطقه ای نمایشنامه خوانی وتار کردستان
کشف یکصد میلیون چک پول جعلی در کرمانشاه
ایلام می تواند به مقصد گردشگران ژاپنی تبدیل شود
پاسخ وزیر امور خارجه ایران به اظهارات اخیر باراک اوباما
امکانات